Guadelupe

GLP

Guadelupe

Informace o zemi

Guadelupe je tropický ostrov v souostroví Malé Antily v srdci Karibského moře. Jedná se o nádhernou exotickou destinaci, která všechny cestovatele nadchne nenapodobitelnou atmosférou. Krásná příroda zahrnuje nádherné rostliny, tropické pralesy a pláže s bílým pískem a průzračnou vodou. Úchvatná je také klasická francouzská koloniální architektura. Přestože je Guadelupe součástí Francie (je jejím zámořským departmentem) a tím pádem i Evropské Unie, leží ve vzdálenosti 7 tisíc kilometrů od starého kontinentu. Guadelupe se dělí na dvě hlavní části - ostrovy Basse Terre a Grand Terre, které spojuje kanál Rivere Salee. Na západě ostrova Basse Terre je vegetace bujnější a divočejší, nachází se tu sopky, říčky, vodopády a deštné lesy. Na východě jsou převážně rybářské vesnice a množství z nich již bylo přebudováno na turistická centra. Guadelupe uchvátí nejen milovníky potápění a šnorchlování, ale také surfaře, golfisty a příznivce trekkingu. Guadelupe je místem mnoha tváří a rozmanitá příroda vám každou roční dobu nabídne jiné skvosty.

Informovat o zájezdech do Guadelupe?

Mapa

Základní údaje

Rozloha: 1 628 km²
Obyvatelstvo: 450 000 obyvatel 
Hlavní město: Basse-Terre
Jazyk: francoužština
Měna: 1 EUR
Náboženství: římskokatolické
Časové pásmo: časový posun proti České republice je - 4 hodiny
Mezinárodní předvolba: + 590
Telefonní čísla:  15 lékařská pomoc (SAMU - Service d´aide médicale urgence), 16 námořní pomoc (Secours en mer), 17 policie – pohotovostní služba, 18 požárníci (Pompiers)

Objevte s námi Guadelupe

Momentálně sem však žádný katalogový zájezd nenabízíme

Rádi Vám připravíme nabídku na míru

Praktické informace

Cestovní doklady a víza

Doklady: Občan ČR může vstupovat na území kontinentální Francie, zámořských departementů a teritorií a ostatních členských států EU na základě platného cestovního pasu.
Víza a režim vstupu: V souvislosti se vstupem České republiky do Evropské unie/EHP má každý státní příslušník ČR právo pobývat v jiném členském státě EU (tzv. volný pohyb osob). Upozorňujeme, že informace o vízech se mohou měnit. Pokud se vydáte na Guadelupe, tak pro pobyt kratší než 90 dnů nepotřebujete vízum. Pokud však jedete do Guadelupe z pracovních či studijních důvodů, je třeba si vyžádat vízum i v případě, že pobyt trvá méně než 90 dní.

Praktické informace na cestu

Elektřina: Napětí a frekvence: 110V, 50Hz, zásuvky se dvěma plochými kolíky, je nutný adaptér.
Telefon: Po celém ostrově jsou k dispozici telefonní budky. Pokrytí signálem je slušné. 
Internet: V každém větším městě najdete minimálně jednu veřejnou internetovou kavárnu. 
Pošta: Pošta je spolehlivá. 
Očkování: Pro nejaktuálnější informace se s žádostí o odbornou konzultaci se obraťte na specializovaná centra cestovní medicíny, hygienickou stanici nebo očkovací centrum. Pro všeobecné informace navštivte sekci zdravotní doporučení.

Stravování

V přímořských letoviscích jsou četné restaurace se specialitami místní, kreolské i mezinárodní kuchyně. Voda z vodovodních kohoutků není vhodná ke konzumaci.

Podnebí

Na Guadelupe panuje tropické podnebí. Vyšší teploty jsou zmírňované ze severovýchodu vanoucími pasáty. Teploty vzduchu se na pobřeží pohybují většinou mezi 25 a 28 stupni. Ve vyšších polohách ve vnitrozemí může být o poznání chladněji. Moře má celoročně kolem 27°C. Na Guadelupe se střídají dvě roční období. Suché období trvá od prosince do dubna a období dešťů od července do října. Déšť přichází obvykle v podobě prudkých lijáků, které ale velmi rychle odezní. Hlavní turistická sezóna je zde od konce listopadu do začátku února. Přesto si tu můžete užít skvělou dovolenou během celého roku. 

Guadelupe - Fotogalerie

Zažijte Guadelupe na vlastní kůži!

Pojeďte s námi do Guadelupe

Kam se vydat

Dá se toho tady dělat spousta. Ale nemusíte dělat nic, a přesto to bude nejkrásnější nic, jaké jste kdy v životě dělali. Zní to skoro jako reklamní slogan, ale tohle přesně vystihuje Guadelupe. Je to, jako byste si udělali prázdniny ve Francii, ale nějakým geografickým kouzlem se šoupli o pár tisíc kilometrů na jihozápad, do Karibiku. Z kohoutku teče pitná voda, v supermarketu pořídíte vše podle evropských norem, hotely nabízejí komfort a kvalitu. Nejsou tu žádné slumy překypující bídou a utrpením, neřádí tu nemoci, neuvidíte chudobu. Zato nádherné pláže, teplé moře, slunce a k tomu třeba nadívaný krab doplněný koktejlem …

Pointe-à-Pitre

Největší město ostrova působí dojmem moderního obchodního centra, ale jeho atmosféra je okořeněná koloniální architekturou a karibským vlivem. Město má původ od roku 1654, kdy se veškerý ruch soustředil na rybím trhu u přístavu, kde se nachází podél vnitřního přístavu La Darse i dnes pulzující tržnice, kde ženy v pestrých turbanech prodávají vypěstované ovoce, zeleninu, květiny, koření a  místní řemeslné výrobky a rybáři prodávají čerstvě ulovené ryby přímo z člunů. Nejlépe lze vnímat zdejší atmosféru a vůni při posezení v jedné z pouličních kaváren pod vzrostlými palmami na náměstí Place de la Victoire. Milovníci historie by neměli vynechat návštěvu jednoho z místních muzeí.

Saint-François

Původně rybářská osada se stala druhým největším turistickým resortem na Guadelupe. Město leží na východě Grand-Terre a zatímco jeho západní část si zachovala provinční charakter, východní část se svým charakterem zcela přizpůsobila rozvinutému cestovnímu ruchu. Jachetní přístav je lemovaný restauracemi, luxusními hotely, půjčovnami aut a butiky.

Terre-de-Haut

Jeden z nejlíbivějších ostrůvků v Karibiku na jih od Guadelupe se pyšní francouzským naturelem a středomořským vzhledem. Tento malý kousek země nabízí překrásnou krajinu s vulkanickými vrcholky a hlubokými mořskými zátokami, které však mohou být o víkendech nebo ve vrcholné sezóně přeplněné turisty. Většina místních obyvatel žije v  Bourg des Saintes, malebné osadě viditelně normanského typu, jejíž úzké uličky lemují domky s červenými střechami a dvorky s kvetoucím ibiškem. V severní části města je zachovalá pevnost Fort Napoleon z poloviny 19. století, obklopená kaktusovou zahradou, kde můžete zblízka pozorovat leguány.

Ostrovy Les Saintes

Jde o skupinku ostrůvků ležících jižně od Guadelupu. Pravidelnou dopravu zajišťují trajekty z Basse-Terre nebo Trois Rivieres. Z Trois Rivieres lze podniknout jednodenní výlet ráno tam a večer zpátky. Trajekty z Trois Rivieres plují na ostrov Terre-de-Haut, kde si lze pronajmout skútr. To se vyplatí, protože ačkoliv je ostrov poměrně malý, chcete-li ho poznat za jeden den celý, pěšky to nestihnete. 
Na Terre-de-Haut můžete zahlédnout ve křoví leguány. Přírodu si také dobře prohlédnete při výstupu na nejvyšší bod ostrova Le Chameau (309 m). K nejhezčím plážím se řadí místo Pain de Sucre, k těm bez lidí patří Plage du Figuier a k těm turistickým Plage de Pompierre. Na ostrově je k vidění také napoleonská pevnost. Cestou zpátky se pak můžete ještě naposledy vykoupat na pláži Anse Mire (nejřív tam kotví lodě, dál je pak samotná pláž).

Marie-Galante

Největší z ostrovů, patřících ke Guadelupe. Leží od svého velkého souseda 25 km na jih a nabízí svým návštěvníkům kromě nádherné scenérie nepřelidněné pláže a klid. Na ostrově se pěstuje odedávna cukrová třtina a v Distillerie Poisson se vyrábí pod značkou Père Labat nejlepší zdejší rum.

La Désirade

Ostrov, ležící asi 10 km od nejvýchodnější špičky Grand-Terre, je v podstatě nejzaostalejším a také nejméně navštěvovaným ze souostroví. Jeho historii poznamenala dlouholetá izolace, protože po dobu dvou set let byl kolonií pro malomocné (leprosárium bylo zavřené v roce 1950). V nynější době se obyvatelé ostrova zabývají rybolovem, stavbou člunů, zemědělstvím a chovem ovcí. Příroda na ostrově má pouštní charakter, ale pobřeží je lemováno kokosovými palmami a na severním výběžku je kaktusová zahrada. Neobydlená severní strana má skalnatou linii a poněkud nebezpečné otevřené moře, zatímco jižní  se může pochlubit pěknými písečnými plážemi a klidnou vodou

La Suffriere

Je nejvyšším vrcholem ostrova Guadelupe. Dosahuje výšky 1 467 m. n. m. a je to jedna z věcí, které by žádný návštěvník ostrova neměl vynechat. K začátku treku se dostanete přes městečko Saint Claude. Pojedete až k Bains jaunes (žluté lázně), kde se můžete vykoupat v přírodním termálním bezénku. Právě toto místo je startovní pozicí pro výšlap na la Suffriere. Nejdřív se jde lesem, pak se objeví asfaltové parkoviště, kde se cesta dělí na dvě - jedna vede na horu a druhá k vulkanickému jezeru. Následuje strmý výšlap, který střídá ještě strmější výšlap. Nahoře může dost foukat a často mrholí - pokud budete mít na vrcholu krásný rozhled, můžete se považovat za šťastlivce, protože horu často pokrývají mraky. Celý výlet trvá 2,5 až 3 hodiny. 

Pointe de la Grande Vigie

je nejsevernější místo ostrova. Je to asi 15 minut chůze a při dobré viditelnosti je vidět ostrov Montserrat. Při cestě zpět přijde vhod koupání na pláží v Anse-Bertrand.
Pláž s želvami
Na pláži Malendure tu jsou kromě hejn různých rybiček také želvy. Pláž Malendure leží za turistickým městem Bouillante, které se proslavilo mnoha vodními atrakcemi a sporty, včetně potápění. Jeďte až na místo Malendure, kde se rozléhá další pláž se stánky a bary. Těsně za touto pláži objevíte ještě jednu menší, se stromy poskytujícími kýžený stín. A právě zde se vám naskýtá možnost šnorchlování podél korálů, kde lze zahlédnout i želvy.
Stáhnout katalog

Přehled všech zájezdů dle data

Tištěný katalog momentálne nevydáváme. Pro vaši lepší orientaci ve volných termínech zájezdů jsme připravili kompletní přehled termínů

STÁHNOUT NABÍDKU ZÁJEZDŮ (PDF)