Jižní Korea zaujímá jižní část Korejského poloostrova. Země je velmi hornatá, krajině vévodí vysoké Diamantové hory. Většina půdy není obdělávatelná. V blízkosti Korejského poloostrova se také nachází asi 3 000 menších ostrovů a ostrůvků, z nichž největší je ostrov Čedžu. Na konci 2. světové války byla Korea rozdělena podél 38. rovnoběžky na severní část, jež byla okupována Sovětským svazem, a na jižní část, jež byla okupována Spojenými státy. Obě části založily vlastní vládu v roce 1948.
Soul
Je hlavním městem státu. Název města je vlastně samotným korejským slovem, které označuje hlavní město. Jeho rozloha je 605 km². Soul je moderní velkoměsto, v centru a nových čtvrtích převládá pravidelná zástavba. Vládní budovy se nacházejí ve čtvrti Sedžong-no. K historickým památkám patří královský palác Kjongbokkung postavený v roce 1394, další paláce a chrámy z 15. století, čtyři městské brány, nejznámější z nich je jižní brána Namdaenum, palác Kjongbok roku 1592 vypálený Japonci a obnovený až v roce 1868, v roce 1969 byla znovu postavena palácová brána Kwanghwamun, v 17. století byl obnoven palác Čchandgok s bránou Tonhwamun. Výstavám moderního umění dnes slouží bývalý královský palác Toksugung. V satelitním městě Kwačchon stojí Státní muzeum moderního umění. Svatyně královských předků Čongmjo je zařazena na seznamu UNESCO. V Pagodovém parku se nachází pagoda kláštera Wongsaksa postavená ze žuly a mramoru.
Pusan
Je přímořské metropolitní město. S rozlohou 763 km² a počtem obyvatel přesahujícím 4 milionu je druhé největší město v Koreji. Město je důležitým dopravním uzlem v lodní přepravě, nachází se zde velký přístav. Pusan je známý hlavně v oblasti kulturního a společenského života. Každoročně zde probíhá mezinárodní filmový festival. Pusan leží v jihovýchodní části Korejské republiky, přibližně 420 kilometrů od hlavního města Soul. Ze severu ho obklopují pohoří, z jihu Japonské moře. Městem protékají dvě řeky, Nakdong-gang a Sujong-gang Pusan byl v roce 2002 hostitelským městem Asijských her a APEC 2005. Byl také jedním z hostitelských měst Mistrovství světa ve fotbale 2002. Dne 14. listopadu 2005 město oficiálně oznámilo svou kandidaturu na pořádání letních olympijských her 2020.
Metropolitní město Inčchon
Významný jihokorejský námořní přístav. Leží na západním pobřeží korejského poloostrova, nedaleko hlavního města Soulu. Žije zde více než 2,6 milionu obyvatel. Město díky své 40kilometrové vzdálenosti od metropole plní funkci noclehárny. Také se tu nachází největší korejské mezinárodní letiště s přímou linkou do Prahy.
Provincie Gyeonggido
Nachází se v západní části centrální oblasti Korejského poloostrova s řekou Hangang protínající její střed. Řeka rozděluje oblast na hornatý sever a nížinný jih. Národní park Bukhansanse vyznačuje bílými masívy, četnými lesy a chrámy a do kamene vytesanou sochou Buddhy.
Jejudo
U ústí řeky Hangang se nalézá ostrov Ganghwado, korejský pátý největší ostrov, jež je obdařen bohatou historií a krásami přírody. Korejská Hawai, tak nazývají Korejci ostrov mýtů a legend Jejudo. Najdete zde několik 2 000 m vysokých vulkánů Hallasan - nejvyšších hor Jižní Koreje. Na pobřeží kolem ostrova je mnoho pláží, vodopádů a podivuhodných vulkanických kuželů, které vyrůstají přímo z oceánu. Lávové jeskynní tunely vznikly ochlazováním a tvrdnutím lávy na povrchu, zatím co pod povrchem dále tekla roztavená žhavá láva jako podzemní řeka. Nevšední zážitek nabízí cesta po kráteru Sangumburi hlubokém 100 metrů a pohled na pobřežní skály Jusangolli s vrcholky bizarních tvarů, které jsou výsledkem rychlého chladnutí a tvrdnutí lávy.