1. - 2. den
Přílet do Accry, Ghana, vyřízení vstupních formalit. Prohlídka Accry – exteriéry koloniálních pevností Osu (Christiansborg), postavené kolem roku 1660 Dány, nizozemská pevnost Ussher z roku 1649 (Crèvecœur) a pevnosti St. James, která byla postavena r. 1673 Královskou africkou společností, jako obchodní stanice pro obchod se zlatem a otroky. Procházka blízkým slumem tzv. „Jamestownem“ s proslulým majákem, setkání se s místní komunitou. Rozmanitý trh Makola, patřící k největším v celé Africe. Výrobci pestrobarevných rakví vyřezávaných na míru dle přání „klienta“ - do tvaru domu, auta, kakaového bobu, letadla, boty, ryby... Lomé, Togo – exteriéry katedrály Ježíšova Srdce, fakultativní návštěva fetišistického trhu Akodessewa.
3. den
Cesta po tzv. „Otročím pobřeží“, tajemný přístav Oudiah (Benin) – místo odkud v minulosti vyplouvaly galéry s otroky do Ameriky. Tuto neblahou historii připomíná „Cesta otroků" lemovaná africkými symboly, památníky a je zakončená tzv. „Bránou odkud není návratu". Každý rok se zde koná setkání lidí z celého světa, jejichž předci byli odvlečeni do otroctví. Město Ouidah je také významným centrem kultu vodun, které zde reprezentuje jedinečná „Svatyně zasvěcená krajtám“ s desítkami hadů, posvátný les apod.. Posvátné jezero Ahéme zasvěcené kultu vodun, z něhož vychází haitské voodoo. Vesnice kultu vodun např. Possotomé s mnoha tajemnými oltáři a malými svatyněmi. Bude-li možnost účastníme se rituálu tajné společnosti Zangbetto.
4. den
Královské paláce Abomey (UNESCO), bývalé hlavní město dahomejského království. Paláce jsou bohatě zdobené ornamenty zpodobňující symboly jednotlivých králů, zajímavé historické muzeum je zakomponované v jednom z paláců, včetně tajemného trůnu postaveného z lidských lebek. Vyjížďka lodí do vesnice Ganvié postavené na kůlech na jezeře Nokoué, nahlédnutí do života místní rybářské komunity, malebný přístavní trh.
5. - 6. den
Dlouhý přejezd na severo-západ Beninu. Cestou město Dassa-Zoumè, poutní místo, kde se údajně "objevila" v jeskyni Notre-Dame d'Arigbo Panenka Marie a u které byla od té doby postavena bazilika i několik svatyní. Návštěva vesnic se zcela jedinečnými tzv. "tata" domy - pevnostmi, postavenými z nepálení hlíny - vesnice Tata Somba v oblasti Koussoukoingou.
7. den
Cesta krajinou baobabů, jedinečné údolí Tamberma (UNESCO) s dalšími typy hliněných domů / pevností tata (Togo), jejichž architektura se inspirovala právě těmito monumentálními stromy.
8. den
Vesnice Gnani (Ghana), tzv. vesnice čarodějnic – dodnes se jedná v mnoha zemích Afriky o tzv. „vyloučené komunity“ s velmi zajímavými příběhy, životem a kulturou. Město Tamale, koželužna ve staré čtvrti Zongo.
9. den
Pohoří Tongo Hills – mezi bizarními žulovými skalními útvary leží opevněné vesnice etnika Tallensí s tajemnými animistickými svatyněmi Tenzug. Fakultativně jedinečná možnost návštěvy hlavní svatyně v kopcích nad vesnicemi, vstup možný jen od pasu nahoru nahý/nahá. Navrongská katedrála, zdobená tradičními malbami místních žen, spojujících výjevy z křesťanství s tradičními náboženstvími místních obyvatel. Městečko Paga s jezerem s posvátnými krokodýly, na které je možné si sáhnout. Pia's Palace – palác místního náčelníka jehož vchod zdobí motivy krokodýlů. Vesnice Sigiru s unikátně malovanými domy, které kulturně i etnicky již patří do oblasti Burkiny Fasso, místní ženy jsou v celé oblasti proslulé výrobou tradiční keramiky.
10. den
Odjezd do NP Mole. Cestou velmi zajímavá hliněná Zayaa mešita, návštěva vesnice Mognori, kde se seznámíme s tradiční výrobou bambuckého másla i s výrobou barviva na tradiční pánské haleny fugu. Vesnice z nepálených cihel jsou překrásně zdobeny a stejné ornamenty mnohdy naleznete mnohdy zanesené na tváře místních obyvatel formou jizvového tetování.
11. den
NP Mole – největší ghanský NP, safari 4x4. V parku žije velká populace slonů afrických, prasata bradavičnatá, vodušky, buvolci, oribi, chocholatky, paviáni anubi, colobusové, kočkodani husarští atd. Žijí zde i šelmy, ale ty spatřit je jen nepatrná šance. Mešita Larabanga, jedna z nejstarších mešit v zemi, jejíž historie sahá až do 15. století, je postavena v súdánském stylu, mnohými přezdívaná „Mekka západní Afriky“. Tzv. „mystický kámen“. Rezervace Boabeng Fiema s posvátnými kočkodany campbellovými a s guerézami.
12. den
Metropole dosud mocného etnika Ašantů – Kumasí: palác panovníka se zajímavým muzeem Manhyia, trh Kejetia jeden z největších trhů v Africe, manufaktury vyrábějící rituální předměty a šperky prastarou metodou „ztraceného vosku", dílny vyrábějící tradiční posvátné tkaniny kente. Tradiční ašantské svatyně v okolí města, např. dosud sloužící svatyně v Besease či Edwinase. Kráterové jezero Bosomtwe, možnost koupání.
13. - 14. den
Cesta po tzv. „Zlatonosném pobřeží“ s mnoha koloniálními pevnostmi. Elmina (UNESCO), nejstarší evropská pevnost v Ghaně postavená Portugalci v 15. století, malebný tradiční rybí trh. První posubany, jedinečné vojenské svatyně etnika Fante. NP Kakum, prohlídka tropického deštného pralesa z „ptačí perspektivy", procházka po visutých lávkách v korunách stromů. Manufaktura na zpracování palmového oleje, palmojádrového oleje, kakaové plantáže, tradiční kovářské dílny. Bude-li možnost návštěva farmy chovající řekomyši africké. Původně nizozemská pevnost Cape Coast (UNESCO) ze 17. století stojící ve stejnojmenném bývalém hlavním městě.
15. den
Návrat do Accry, cestou posuban Mankessin. Exteriéry pevností Fort Amsterdam, postavené původně Angličany a pevnosti Fort William. Procházka rybářskou vesnicí Anomabo s tradičními udírnami ryb a dalšími významnými posubany. Velký trh v Accře s rukodělnými výrobky, možnost nákupu dárků.
16. - 17. den
Letecký návrat domů z Accry.