1. - 3. den
Let do Dháky, hlavního města Bangladéše, ale i všech rikšů světa (na 800 000!). Stihneme ještě podvečerní seznámení s městem? Dháka má mnoho fotozajímavosti – tržnice, květinový trh, Růžový palác, Hvězdná mešita, dílny, slum.
4. den
Přejezd do druhého největšího města země Čittagongu. Pokusíme se dostat na pohřebiště lodí a spatřit dokonávající monumentální kolosy. Fotografování tržiště v centru města. Nocleh v Čittagongu.
5. - 6. den
Přesun do Rangamati na břehu jezera Kaptai - buddhistický klášter, projížďka po jezeře, ranní trh, hospůdky, překladiště dřeva, plechové domky. Rangamati je domovem různých etnických skupin, včetně Chakma, Marma a Tripura - navštivíme místní vesnice a poznáme jejich kulturu, tradice a řemesla. Ochutnáme kuře dušené v bambusovém stonku, rybí kari nebo bambusové výhonky? Noclehy v Rangamati.
7. - 8. den
Cesta do Bandarbanu s pěknými výhledy na jezero, plavení bambusu, hráz jezera Kaptai a výtah pro nákladní loďky. Domorodé vesničky místních etnik Marma a Tripura v okolí Bandarbanu. Při dostatečném průtoku plavba po řece Sangu mezi zelenými kopci a hustými lesy, buddhistická zlatá stúpa. Dojedeme až do Cox’s Bazaru.
9. - 10. den
Pestrý rybí trh a přístav „pirátských“ rybářských lodí v Cox’s Bazaru. Nejdelší nepřerušovaná písečná pláž na světě, která měří přes 120 kilometrů. Obří sušárna ryb a „měsíční lodě“ na pobřeží jižně od města. Městská pláž. Zachytíme esenci Cox's Bazar a jeho okolí v nejrůznějších světelných podmínkách? K večeři rybí specialita nebo nějaká bengálská specialita a návštěva místního „baru“.
11. den
Pulsující rybářský přístav a rybí trh v Čittagongu. Projížďka po řece Kharnapuli mezi stovkami námořních lodí. Pronikneme i do překladiště soli, případně do mrazírny ryb? Páteční mešita poodhalí bangladéšské vnámání islámu.
12. den
Letecký návrat do Dháky - vykládka uhlí, cihel a písku, nejikoničtější říční přístav Sadarghat a loděnice na toku Burigangy jsou skvělými místy pro fotografy. Scény plné lidí, tradičních lodí, historických budov a ruchu poskytnou mnoho příležitostí k pořízení úžasných fotografií. Fotografování mumraje na řece, s nepředstavitelným množstvím lodí, loděk a lodiček. Dále v docích a dílnách u řeky, kde se „na koleně“ vyrábějí třeba lodní šrouby.
13. den
Přelet do indického Díllí. Přejezd přes rodiště Krišny Mathuru do Vrindavanu.
Možnost zkrácení a letecký návrat domů 13. den.
14. den
Vesnice Barsana, kde začíná další pohádkové fotografování. Lathmar Holi v uličkách a hlavním chrámu. Nejbarevnější hinduistický svátek světa – nic podobného jste nezažili. Barvy se střídají, ale dnes nevyvázneme jinak než nejčervenější. Dramatické fotografie barevného „masakru“. Sem chodil Krišna za Rádhou a mazal ji barevným práškem. Posype nás rudým práškem sám „Velký guru“?
15. den
Další barevné slavnosti ve vsi Nandgaon. Sem chodila Rádha, aby oplatila Krišnovi pomazání barvami. Zpívající muži v chrámu jsou zasypáváni sprškou barevných prášků a zkrápěni posvátným lektvarem. Barevní sádhuové. Místní krasavice v sárí bambusovými holemi tlučou muže přicházející z Barsany, ti se chrání koženými štíty. Taneční kreace a divoké bubnování. Která barva zvítězí dnes?
16. - 18. den
Holi ve Vrindavanu, v centru dění v chrámu Banke Bihari. Velká chrámová slavnost. Květinová sprška, masa lidí touží po posvátném lektvaru a božstvech. Strhující atmosféra květinové spršky. Růžové spřežení s malým Krišnou na trůnu. Rozesmátá ves Gokul na břehu Jamuny s další verzí Holi. Krišna zde prožil dětství. Průvod uličkami, malí Krišnové v oranžovém. Výprask bambusy. Barevný oltář pod otevřeným nebem. Vynikající indická kuchyně.
19. den
Vrindavan a Banke Bihari a město Mathura na posvátné řece Jamuně. Plavba loďkou podél 25 ghátů. Višramův ghát, na kterém po zabití tyranského krále Kansy před 3500 lety odpočíval Krišna. Večerní ohnivý obřad na oslavu bohyně Matky Jamuny – Árti. Barevný chrám Dwarkadiš. Brána do starého města „Holi Gate“. Božský jogurtový nápoj lassi. Návrat do Díllí.
20. den
Letecký návrat domů.
Delší varianta se jede při minimálním počtu 5 lidí.