1. - 2. den
Letecky do hlavního města Indie Dillí. Putování na oblíbený Haridvár - Brána k bohu. Největší duchovní slavnost světa Kumbhaméla se koná právě zde. Večerní rituál áratí na počest Gangy na ghátech řeky.
3. den
Haridvár - jedno ze 4 nejposvátnějších míst Indie, kde Ganga opouští Himálaj a rozlévá se do severoindické nížiny. Lanovka ke chrámu bohyně Mansa Devi s panoramaty. Rišikéš je město jógínů a ášramů, které proslavil i pobyt slavných Beatles. Břehy Gangy s chrámy, ášramy a poustevnami svatých mužů, zajímaví poutníci. Večerní obřad u Gangy. Požehnání nadcházející pouti.
4. - 5. den
Putování do Gangotrí 3 140 m n.m. Magické výhledy na Himálaj, pestrá údolí i dravou řeku. Cestou Dévaprajág, kde na soutoku začíná Ganga. Zajímavé obřady i vodopád. Dvě noci v Gangrotri pomohou lepší aklimatizaci. Trek k jeskyní Pandu Gufa (2.5 km) cedrovým pralesem. Jeskynní život sádhú, odlišný svět yogi. filosofie jiných náhledů. Možný trek do Nala camp (3 750 m n.m.) na trase k vrcholu Rudergera.
6. den
Gangotrí. 6 hodin chůze do osady Bhódžbása 3 775 m n.m. v nádherném údolí lůna velehor pod symbolickou horou Šivling, Materhorn Himálaje, 6 543 m n.m.
7. den
Bhódžbása. Za svítání finální úsek pouti k hlavnímu prameni Gangy. Pod jménem Bhágíráthí vytéká z ledovce na místě zvaném Gómukh – Kravská tlama, 4 023 m n.m. Výstup na plošinu Tapovan 4 500 m n.m., posvátné místo klidu a meditace. Žije zde v kamenné chýši i mnich, co uvaří poutníkům chutné jídlo. Nejkrásnější luka Himálaje. Zajímaví asketové i česká jogínka? 8 h. návrat do Bhódžbásy.
8. den
Návrat do Gangotrí, 4 hodiny cesta do Utarakáši. Putování autem do srdce Země bohů - Déva bhúmi. Strategický střed naší poutě – šťavnatá údolí, terasovitá rýžoviště, poustevny svatých mužů, výhledy na zasněžený Himáláj.
9. den
Jízda z Utarakáší do Guptákáší. Netradiční příroda
10. den
Krátký přesun do Gaurikundu a odtud 7 hodin k nejposvátnějšímu kamennému šivaistickému chrámu v Kédarnáth, 3 584 m n.m. V 8. stol. vystavěl indický filozof Šankara. Nedaleko pramení Mandákiní, další z přítoků Gangy.
11. den
Kédarnáth. Pěšky 4 h zpět do Gaurikund, autem do Rudraprajág 3 h na soutoku Mandákiní a Alaknandy, přítoky Gangy. Působivý chrám na skále nad soutokem. Autem až do Badrináth 6 h – nejsnáze dostupné posvátné místo s klíčovým višnuistickým chrámem.
12. den
Pěšky do vesnice Mana, (vodopád Vasudhara?) Jízda do Govind ghat. Pěšky do Ghargeria (14 km, 5 h). Noc v GH.
13. den
Údolí květin, legendární oblast s krátkým trekem (3 km, 2 h) Návrat do Govind ghat. Jízda do Džóšímath a lanovkou na Auli, 3 048 m n.m. Malebný výhled na božskou Nandá Déví 7 816 m n.m. Druhá nejvyšší hora Indie drží fluidum...
14. - 15. den
Džóšímath. Poutní místa i další přítoky Gangy - Nandaprajág a Karnaprajág, případně i Dévaprajág. Noční vlak Haridwar - Delhi.
15. den
Dillí. Podstatné atrakce metropole. Chlouba monumentální architektury. Živá tepna Pahargandž. Nové Díllí z „mughalského červeného pískovce”. Prezidentský palác, třída Rádžpáth se slavnou India Gate. Tepající střed Connaught Place. Provoněné Staré Díllí, vyhlášená Červená pevnost, páteční měšita Jama Masjid. Chandi Chowk s barvitými bazary. Omamný trh koření. Finální čapátí, nan, kari se sýrem, kuře tandoori.
16. den
Letecký návrat domů.