1. den
Letecky do PERU. Lima.
2. den
Dopolední prohlídka Limy. Náměstí Plaza de Armas s katedrálou a prezidentským palácem. Kostel Sv. Františka s katakombami. Odpolední přesun na jih do městečka Paracas.
3. den
Výprava lodí k poloostrovu Paracas se záhadnou kresbou trojzubce. Ostrovy Ballestas s koloniemi lachtanů i kormoránů. Bílé ostrovy od guana, které se zde těžilo. Tučňáci si důležitě vykračují po skalách. Líně se rozvalující lachtani. Přesun do města Nazca. Cestou zastávka ve vinárně s ochutnávkou místního nápoje pisco. Typický oběd ceviche z ryb a plody moře.
4. den
Záhadné linie u města Nazca. Fakultativně vyhlídkový let nad kresbami. Kondor, opice, pavouk, ruce, strom. Kdo a jak je dokázal vyrýt? Pokud čas dovolí návštěva pohřebiště Chauchilla. V absolutním suchu se mumie zachovaly nepoškozené stovky let! Přejezd do Arequipy.
5. den
Bělostná Arequipa s rozsáhlým klášterem Santa Catalina, který hýří všemi barvami. Monumentálnímu náměstí Plaza de Armas dominuje koloniální katedrála. Stihneme vyjít i na nejlepší vyhlídku Yanahuara, odkud je město i okolní sopky jako na dlani?
6. den
Panoramatická cesta přes horský průsmyk Abra de Patapampa (4910 m) k jednomu z nejhlubších kaňonů světa Colca. Stáda lam na pozadí aktivních sopek i skalního útvaru Patahuasi. Na závěr dne možnost koupele v termálních lázních v Chivay (3600 m) či návštěva místního indiánského trhu. Zatančí indiáni kmene collague tradiční tanec lásky wititi, zapsaný na seznam UNESCO?
7. den
Kaňon Colca – ranní pozorování kondorů, lam, alpak i lam vikuňa. Nahlédnutí do života místních indiánů, zapomenuté vesničky, kamenitá políčka, lidé žijící podle starých tradic. Nabídnou i nám zde „endemický“ colca sour – alkoholický drink z citronového kaktusu sancayo? Přesun do Puna (3800 m) ležícím na březích blankytně modrého jezera Titicaca.
8. den
Plavba na rákosové ostrovy Islas Flotantes, na kterých žijí indiáni kmene Uros. Možnost projížďky na rákosovém člunu po nejvýše položeném jezeře Titicaca (3 800 m). Návštěva ostrova Taquille s původními indiánskými obyvateli.
9. den
Průjezd atraktivním peruánským altiplanem do hlavního města bývalé incké říše – Cuzca (3 300 m). Návštěva inckého posvátného místa s hrobkami Sillustani. Překročení průsmyku La Raya (4 340 m) s možností nakoupit si výrobky z lamí vlny a kožešin. Zastávka ve vesničce Andahuyallillas se sixtinskou kaplí Jižní Ameriky.
10. den
Celodenní prohlídka Cuzca. Zlatá zahrada a chrám Coriqancha. Hlavní náměstí Plaza de Armas. Koloniální katedrála s obrazy malovanými indiány. Tržiště, klikaté uličky. Kámen s dvanácti rohy. Kdo si dá k večeři pečené morče, místní specialitu cuy?
11. den
Mohutná ceremoniální pevnost Sacsayhuamán. Skalní bludiště Quenqo. Červená pevnost Puca Pucara. Pramen vody věčného mládí Tambo Machay. Valle Sagrado – svaté údolí poseté inckými památkami. Pisaq - tržiště s tkanými přehozy, ručně malovanou keramikou a exotickým ovocem. Ollantaytambo - pevnost posledního vítězství Inky Manco Capaka nad španělskými conquistadory. Večerním vlakem údolím řeky Urubamba do Aguas Calientes.
12. den
Impozantní komplex Machu Picchu. Sluneční chrám. Chrám Tří oken. Terasy. Inkův most. Koupání v termálních pramenech v Aguas Calientes.
13. den
Návrat ranním vlakem do Ollantaytamba. Slaný kaňon Salinas de Maras se stovkami kaskádovitých jezírek, kde se odpařováním vody těží sůl. Pohledy do nitra kaňonu. Díky rozdílné koncentraci soli je barva každého jezírka jiná. Incká laboratoř na výzkum plodin Moray. Večerní návrat do Cuzca.
14. den
Poslední toulky a nákupy suvenýrů v Cuzcu. Sklenička pisco sour na rozloučenou? Odpolední přelet z Cuzca do Limy. Večerní odlet do Evropy.
15. den
Letecký návrat domů.